Без глутен

Формула без глутен.

Во случај на алергија на храна, се препорачува исхрана со ориз како единствена житарка во комбинација со месо од извор што не е редовно присутен во исхраната на кучето. Се препорачува ориз бидејќи е единствената житарка која што не содржи глутен.

 

Два Husse производа за кучиња се комплетно без глутен во својот состав: Husse Digest (Lamm & Ris) и Husse Ocean Care (Lax & Ris) се совршени за оваа намена.

Digest (Lamm & Ris):

 • ориз - единствена житарка во составот (без глутен)
 • јагнешко - единствен извор на протеини од цицач
 • риба - високoквалитетен извор на Омега-3 масни киселини

Ocean Care (Lax & Ris):

 • ориз - единствена житарка во составот (без глутен)
 • лосос- единствен извор на животински протеин
 • лососово масло - извор на Омега-3 масни киселини

Исто така, нудиме храна за мачки без глутен: Exclusive Digest (претходно име: Exclusive Lamm & Ris).   

4 Item(s)

По страна

Листа Мрежа

 1. OPUS FARM

  Формула без житарки, специјално формулирана за да ги задоволи природните потреби на кучето, користејќи енергија од извори од животинско потекло.
  ден 3.399,00
 2. DIGEST

  Висок степен на сварливост – храна со јагнешко месо и ориз за кучиња со чувствителен дигестивен систем.
  ден 2.099,00
 3. OCEAN CARE

  Внимателно одбрани состојки со пребиотици кои го помагаат варењето на храната и есенцијални масни киселини за здрава кожа и крзно.
  ден 4.499,00
 4. OCEAN CARE MINI

  Внимателно одбрани состојки со пребиотици за здрав дигестивен систем и со есенцијални масни киселини за здрава кожа и крзно.
  ден 2.199,00

4 Item(s)

По страна

Листа Мрежа

Неодамна прегледани
VALP

VALP

Специјално формулирана храна за кутриња и кучки доилки....
ден 3.149,00
VALP MAXI

VALP MAXI

Специјално формулирана храна за кутриња од големи раси. ...
ден 3.199,00
EXCLUSIVE STERILISED

EXCLUSIVE STERILISED

Специјално формулирана храна за да се задоволат хранливите потреби на стерилизир...
ден 649,00
VALP MINI: 7 кг

VALP MINI: 7 кг

Специјално формулирана храна за кутриња од мали раси....
ден 1.999,00
Scroll