Здрав начин на исхрана за вашите миленици

Хипоалергенска храна

Хипоалергенска, високо сварлива формула со јагнешко и ориз.

Во случај на алергија на храна, се препорачува исхрана со ориз како единствена житарка во комбинација со месо од извор што не е редовно присутен во исхраната на кучето. Се препорачува ориз бидејќи е единствената житарка која што не содржи глутен.

Husse Digest (Lamm & Ris) (јагнешко месо и ориз) и Valp Digest (Valp Lamm & Ris) (јагнешко месо и ориз за кутриња) се совршени производи за оваа цел.

Digest (Lamm & Ris):

  • ориз - единствена житарка во составот (без глутен)
  • јагнешко - единствен извор на протеини од цицач
  • риба - високoквалитетен извор на Омега-3 масни киселини
Неодамна прегледани
OPTIMAL

OPTIMAL

За активни кучиња од средни и големи раси.
ден 3.190,00
KROKETTER FISK

KROKETTER FISK

Kомплетна храна за мачки со одличен вкус.
ден 700,00
VALP MAXI: 15 кг

VALP MAXI: 15 кг

Специјално формулирана храна за кутриња од големи раси. ...
ден 3.199,00
OCEAN CARE MINI

OCEAN CARE MINI

Внимателно одбрани состојки со пребиотици за здрав дигестивен систем и со есенци...
ден 2.199,00
EXCLUSIVE KATTUNGE

EXCLUSIVE KATTUNGE

Комплетна храна за мачиња од одвикнување од мајчиното млеко до 12 месеци старост...
ден 670,00
Scroll