Хипоалергенска храна

Хипоалергенска, високо сварлива формула со лосос и ориз.

Во случај на алергија на храна, се препорачува исхрана со ориз како единствена житарка во комбинација со месо од извор што не е редовно присутен во исхраната на кучето. Се препорачува ориз бидејќи е единствената житарка која што не содржи глутен.

Husse Ocean Care (Lax & Ris) (лосос и ориз) е совршен производ за оваа цел.

Ocean Care (Lax & Ris):

  • ориз - единствена житарка во составот (без глутен)
  • лосос- единствен извор на животински протеин
  • лососово масло - извор на Омега-3 масни киселини

 

Неодамна прегледани
VALP

VALP

Специјално формулирана храна за кутриња и кучки доилки....
ден 3.149,00
OPTIMAL MINI

OPTIMAL MINI

Специјално формулирана храна за активни кучиња од мали раси....
ден 1.899,00
VALP MAXI: 15 кг

VALP MAXI: 15 кг

Специјално формулирана храна за кутриња од големи раси. ...
ден 3.199,00
VALP MAXI

VALP MAXI

Специјално формулирана храна за кутриња од големи раси. ...
ден 3.199,00
OPTIMAL

OPTIMAL

За активни кучиња од средни и големи раси.
ден 3.099,00
Scroll