Контрола на енергетската вредност

Намалена содржина на масти за подобра контрола на тежината.

Мастите содржат околу два пати повеќе енергија од протеините и јаглехидратите. Метаболизацијата на 1 грам масти дава приближно 9 калории (kcal), додека 1 грам јаглехидрати или 1 грам протеини дава само 4 калории.

1 Item(s)

По страна

Листа Мрежа

  1. EXCLUSIVE STERILISED

    Специјално формулирана храна за да се задоволат хранливите потреби на стерилизирани и кастрирани мачки.
    ден 649,00

1 Item(s)

По страна

Листа Мрежа

Неодамна прегледани
Ново
OCEAN CARE MINI

OCEAN CARE MINI

Внимателно одбрани состојки со пребиотици за здрав дигестивен систем и со есенци...
ден 2.199,00
Ново
OPUS FARM

OPUS FARM

Формула без житарки, специјално формулирана за да ги задоволи природните потреби...
ден 3.399,00
OPTIMAL

OPTIMAL

За активни кучиња од средни и големи раси.
ден 3.099,00
VALP

VALP

Специјално формулирана храна за кутриња и кучки доилки....
ден 3.149,00
KROKETTER KYCKLING

KROKETTER KYCKLING

Kомплетна храна за мачки со одличен вкус.
ден 699,00
Scroll